Spomienky na detstvo

Autor: Jana Andrášiková | 4.10.2008 o 11:45 | Karma článku: 5,50 | Prečítané:  736x

Včera večer som sa nechala mojimi sesternicami prehovoriť na dedinskú "hodovú" diskotéku v susednej dedine. Čo spočiatku vyzeralo ako tragický omyl, zmenilo sa na noc plnú prekrásnych spomienok.

Táto noc plná zábavy (a myslím to ironicky) sa zmenila na mini stretávku zo základnej školy. Takú neplánovanú. Najprv som objavila spolužiačku, ktorú som nevidela od ôsmej triedy na základnej škole, kedy som ja "vystávala", ale ona ostávala v deviatej triede. A potom to už išlo ako po masle. Z davu baviacich sa detí sa vynárali ďalší a ďalší, a mne sa na tvári usadil široký úsmev, z ktorého ma ešte teraz tak príjemne bolí sánka.

Nepoznali ma. Až keď som sa neprestávala usmievať a kládla otázku: "Ty ma fakt nepoznáš?", každý zvolal: Jana!

No, aj mi je ťažko opísať, ako som sa po všetkých tých zvítaniach cítila. Vrátila som sa späť, do školských lavíc. Ba nie, až do materskej škôlky som sa preniesla. Na záchod, kde som sa prvýkrát bozkávala s Dominom. Na pieskovisko, kde sme sa Kačenou stále hádali. Koľko spomienok zrazu, vecí, na ktoré som už dávno zabudla, podložených nôh a poťahaní za vlasy, zodratých nohavíc a roztrhnutých punčošiek, rozbitých kolien a nazbieraných gaštanov, opísaných príkladov z matiky a hrubiek v diktátoch, koľko školských lások. 

A tak, na prahu najväčšej krízy som stretla moju minulosť, s ktorou som si vymenila čísla, aby sme mohli napísať budúcnosť. A zaspávala som s fajn pocitom, že nech už sa človek cíti akokoľvek zle, nejakým zázrakom sa mu v živote vždy pripletie pod nohy niekto, kto to môže zmeniť. Hoci len na chvíľu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid vyhral Ligu majstrov aj po tretí raz v rade

Po veľkej chybe gólmana Liverpoolu vyrovnal Mané, Real znova vyhráva po Baleových nožničkách a ďalekonosnej strele.

KULTÚRA

Pavol Habera: Rozum ma drží pri zemi, preto som tak dlho nevydal platňu

Slovenské texty môžu byť najväčšia sila.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?